طرز تهیه خمیر پیتزای آمریکایی


آیا تا بحال اسم خمیر پیتزای آمریکایی را شنیده اید؟ بنظر شما این خمیر پیتزا ساخت کشور آمریکاست؟ آیا میدانید ترکیبات آن چه موادی است؟ آیا دوست دارید خودتان درمنزل این خمیر پیتزا را تهیه کنید؟

آیا تفاوت این خمیر را باخمیرهای دیگر میدانید چیست؟ در اینجا قصد داریم به شما تهیه یک خمیر پیتزای خوشمزه آمریکایی را آموزش دهیم. آن را درست کنید و از طعم بینظیرآن لذت ببرید.

مواد لازم جهت تهیه خمیر پیتزای آمریکایی: 15گرم خمیرمایه فوری- 15گرم شکر- 5گرم شکر- 8گرم بکینگ پودر- 5گرم پودر فرانسه یا بهبود دهنده- 1فنجان روغن سرخکردنی- یک گرم پودر وانیل البته اگر طعم آن را دوست دارید میتوانید به آن اضافه کنید. همانطور که میدانید تفاوت این خمیر با سایر خمیرها درسایز و طعم آن میباشد.

لازم به ذکر است برای تهیه یک خمیر پیتزای خوشمزه از بهبود دهنده که وظیفه آن جلوگیری ازفاسد شدن خمیر است استفاده میکنیم و مدت زمان نگهداری از خمیر را زیاد میکند. حال میخواهیم مواد خمیر را باهم مخلوط کنیم.

ابتدا آب و آرد راباهم مخلوط میکنیم خوب ورز میدهیم سپس روغن را اضافه میکنیم و باهم مخلوط می کنیم یکی از موارد مهم در پخت این خمیر پیتزا ورز دادن آن میباشد آن را از ظرف خارج میکنیم و روی میز قرارداده و ورز میدهیم. بعد به آن 15 دقیقه استراحت میدهیم و بعد از آن چانه های 150 گرمی درمی آوریم و در کف بشقاب پهن میکنیم و میگداریم دوباره استراحت کند تا پف کند. در نظر داشته باشید فرمول این خمیر یکی از فرمول های فست فودهای معروف است. یادآوری میکنم سایز اصلی خمیر آمریکایی 21 تا24 است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *