طرز تهیه بهترین خمیر پیتزا شف طیبه


قابل توجه خانم های عزیز خانه دار که میخواهند یک خمیر پیتزا به روش شف طیبه تهیه کنند آموزش بهترین خمیر پیتزا به روش شف طیبه فقط در اینجا. اگر میخواهید بهترین خمیر پیتزای خانگی را تهیه کنید با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا به روش شف طیبه: آرد سفید 350گرم- روغن مایه 2 تا 3 قاشق غذاخوری-شکر 1 قاشق چایخوری- مخمرفوری 2 قاشق مرباحوری- نمک 1قاشق چایخوری- آب یا شیرگرم یک تا یک ونیم پیمانه. اولین نکات مهمی که در تهیه این خمیر پیتزا باید توجه کرد مخمر و آب مصرفی ان میباشد باید اندازه های آن کاملا رعایت شود .

مخمر را باید بمدت 15 دقیقه در اب گرم بگذاریم تا حجم ان دوبرابر شود. حالا مواد خشک مانند آرد وشکر و نمک را الک میکنیم و با روغن مخلوط میکنیم و بعد مخمر دوبرابر شده را به مواد اضاقه میکنیم و اب یا شیر گرم را کم کم به مواد اضاقه میکنیم تا زمانیکه ارد سفت شود و در ظرف بصورت خمیر شود بعد ان را داخل یک ظرف میگذاریم و روی خمیر را چرب میکنیم تا خشک نشود و ان را درجای نسبتا گرمی بمدت 1 الی 1/5 قرار میدهیم تا حجمش دوبرابر شود.

خمیر که اماده شده قبل استفاده برای اینکه پف ان بخوابد مقداری ان را ورز میدهیم دقت کنید ضخامت خمیری که پهن میکنید بیش از 2سانت نباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *